Ludzie są loco!

Google India świętuje Dzień Dziecka używając “doodle”

28 Nov , 2016  

14 listopada w Indiach obchodzony jest jako Dzień Dziecka i tak jak co roku Google na swojej stronie głównej prezentuje zwycięską pracę w konkursie Doodle4Google.
Prashant Telang, 11-latek z Vibgyor High School, Balewadi, Pune. Anvita jest zwycięzcą ósmego konkursu Doodle4Google, który odbywał się w całym kraju. W tegorocznym konkursie Doodle4Google uczestnicy zostali poproszeni o zaprojektowanie Doodle o tematyce: “Gdybym mógł kogoś czegoś nauczyć, byłoby to.”

unnamed-1
Doodle przedstawia tereny zielone, wodę, życie w wodzie, balony, dzięki czemu jest to piękny i żywy obraz. Pokazuje dzieci korzystające z zieleni i uczestniczące w takich czynnościach jak czytanie, pływanie, puszczanie latawców i samolotów z papieru oraz zabawa z balonami. Elang powiedział, że ideą kryjącą się za jego Doodle było to, iż: “W obecnych trudnych czasach największe radości życia są często ukryte w prostych rzeczach, więc chciałbym uczyć wszystkich, aby mieli czas na cieszenie się z każdej chwili życia i aby doceniali proste rzeczy wokół nas”.