Ludzie są loco!

Pracownik australijskiego sklepu odstrasza uzbrojonego rabusia za pomocą cukierków

8 Dec , 2016  

Nigdy nie jest łatwo walczyć z zagrożeniami kradzieży i chronić swój sklep przed uzbrojonymi napastnikami. Niektórzy bardzo chcą udowodnić, że są bohaterami i najbardziej błyskotliwi – odwagą i przytomnością umysłu.

Na błyskawicznie zdobywającym popularność nagraniu z kamery przemysłowej można zobaczyć pracownika sklepu, który zdołał obronić się, rzucając garść cukierków!
Incydent wydarzył się w Aberdare, Nowej Południowej Walii w Australii, gdy rabusie w pędzącym samochodzie chcieli wtargnąć do sklepu, ale dzięki bystrości pracownika obsługi, nie mogli dostać się do środka i po kilku sekundach uciekli z miejsca zdarzenia.
Według raportu przygotowanego przez Maitland Merkury “złodziej odziany w kominiarkę wyłamał zaporę po próbie wtargnięcia do stacji serwisowej BP, jednocześnie wymachując metalowym prętem około godziny 5.45 rano.” Pracownik, który był w pobliżu bram automatycznych czujników widział złodziei wysiadających z pojazdu i zaatakował z całej siły. “Nagranie incydentu, zarejestrowane przez kamerę przemysłową, pokazuje przestępcę uciekającego po napaści do samochodu zatrzymanego przy dystrybutorze, gdzie czekali kierowca i inny pasażer”, dodaje raport.