Świat jest loco!

Kalendarz nowojorskich taksówkarzy

10 Dec , 2016  

Kalendarz nowojorskich taksówkarzy na rok 2017 przedstawia 12 najbardziej zabawnych i dobrodusznych kierowców żółtych taksówek. Mieszkająca w tym mieście para wzięła na siebie zadanie pokazania piękna tych kierowców, nie tylko cech fizycznych, ale także ich życia i charakterów.

Część dochodu ze sprzedaży kalendarza trafi do University Settlement, najstarszej tego typu instytucji miejskiej w Ameryce (1886) z siedzibą w Nowym Jorku i obsługującej rocznie ponad 30.000 imigrantów oraz osób pracujących i członków ich rodziny w zakresie podstawowych usług, takich jak dobrej jakości edukacja, mieszkalnictwo, rekreacja i możliwości odnowy biologicznej, a także programy alfabetyzacji.

Philip Kirkman i jego żona Shannon McLaughlin rozpoczęli projekt na własną rękę z pomocą własnych środków i nawet wynagradzając kierowców za ich czas. Kirkman powiedział w wywiadzie: “Pomysł przyszedł z pewnego ironicznego kalendarza, który był poświęcony mojemu bratu, a który zrobiliśmy jako prezent na Boże Narodzenie dla jego żony / naszej szwagierki w 2012 roku.”

“Shannon i ja zrobiliśmy burzę mózgów na temat tego, w jaki sposób możemy rozwinąć pomysł dla większej liczby odbiorców. Rozważaliśmy inne grupy (np. pracownicy służb sanitarnych), ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na kierowców żółtych taksówek z powodu ich kultowego statusu, choć relatywnie małej widoczności (i braku docenienia).”

sam-may zaib-january yuriy-april william-insert luis-february