Miłość jest loco!

Afgańskie Dziecko Odmawia Opuszczenia Leonela Messiego

13 Dec , 2016  

Murtaza Ahmadi to 6-letni chłopiec, który w ciągu jednej nocy stał się gwiazdą po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się jego zdjęcia w zaimprowizowanej koszulce Lionela Messiego, wykonanej z tworzywa sztucznego.

Ahmad stanął twarzą w twarz z 4-krotnym zdobywcą Złotej Piłki w trakcie sympatycznego spotkania w Doha w Katarze. Jednak jego szczęśliwy dzień nie zakończył się, dopóki nie został gwiazdą towarzyskiego meczu w Katarze. Barcelona Messiego rozegrała mecz towarzyski w Katarze w tym tygodniu. Barca jest sponsorowana przez Qatar Airways i grała przeciw miejscowej drużynie Al-Ahli.

Po umieszczeniu piłki w kole środkowym Ahmadi ignoruje próby sędziego odprowadzenia go z boiska i podbiega do Lionela Messiego na skraju półkolu. Jedyne takie doświadczenie w życiu Ahmadiego zostało ostatecznie przerwane, gdy sędzia podniósł sześciolatka i zniósł go z boiska, co bardzo rozśmieszyło Messiego i Luisa Suareza.

Dziecko i jego rodzina mieszkają obecnie w Quetta w Pakistanie, po ucieczce ze swojego domu w kontrolowanym przez talibów Afganistanie.