Miłość jest loco!

Pięć rzeczy, które należy powiedzieć swojemu partnerowi (aby go zatrzymać)

1 Dec , 2016  

Znaczenie tego, co się mówi, a także tego, co nie jest powiedziane, może mieć długofalowy wpływ na wasz związek. Przewaga pozytywnych komunikatów powiązana jest z trwałymi relacjami i szczęśliwymi małżeństwami, a gdy są one w większości negatywne, będą prowadzić do głębokiego niezrozumienia między partnerami w związku.

Pięć porad miłosnych dla par na całe życie:

Jeśli myślisz coś dobrego o swoim partnerze, powiedz to głośno. Nie zawsze można wyrazić słowami to, co myślimy, zwłaszcza w wielu pozytywnych sprawach. Musimy zwrócić uwagę na aspekty, które lubimy najbardziej u innych ludzi. Z czasem pojawia się coraz więcej rzeczy, które uznajemy za oczywiste, ale zawsze znajdzie się postawa lub działanie, które, jeśli tylko chcemy, powinniśmy pochwalić.
Rozpoznaje i powtarza pytania, które prawdopodobnie są brane za oczywiste. Nawet jeśli ktoś jest najbardziej hojny i uprzejmy na świecie, to naturalne, że z czasem przyzwyczajasz się do pozytywnych cech swojego partnera, aż kończy się to tak, że przestajesz je dostrzegać i doceniać.
Zawsze myśl, że gesty i czyny Twojego partnera pojawiają się tylko z jego dobrej woli, niezależnie od tego, co powiesz lub zrobisz. Pamiętaj, że para zawsze porusza się zgodnie ze swoimi dobrymi intencjami, ponieważ jest to klucz do relatywizowania pewnych luk lub rozstrojów, które mogą być przeceniane. W trudnych i najbardziej konfliktowych chwilach istotne jest, aby zdawać sobie sprawę z dobrych intencji małżonków, tak aby nie zranić ich uczuć.
Być wdzięcznym. Powinniśmy niestrudzenie dziękować i pieczętować pocałunkiem lub uściskiem dobre gesty ze strony partnera, aby wzmocnić więzy emocjonalne. Ponadto, w przypadku wyrażania wdzięczności tego rodzaju gesty będą silniejsze i nakłonią do jeszcze większej uprzejmości.
Przed negatywnym skomentowaniem należy zadać sobie pytanie, czy jest to bezwzględnie konieczne. Konstruktywna krytyka może być bardzo przydatna, może nawet poprawić stosunki, jeśli komentarze są przemyślane. Bądź racjonalny i staraj się je przemyśleć przed wypowiedzeniem niektórych słów na gorąco. To zwiększy tylko problemy i wytworzy złe emocje, więc dobrze to przemyśl, zanim „zrobisz scenę”.